Nowości:

Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Co można robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – w końcu jeśli sprawnie podejdziemy do tego tematu, wysoce prawdopodobne, że będziemy mieli na przykład 5 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie mogą być także być zbyt – ciągle jesteśmy krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wolne każdemu pracującemu się należy. Jednak nie jest powiedziane, że musimy koniecznie siedzieć w długi weekend we własnym mieszkaniu, ogrodzie czy na działce. To takie typowe… O wiele lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Rygi, Sztokholmu czy Barcelony.

Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane szybciej jak świeże bułki. To dobrze, przecież poznawanie odmiennych krajów, kultur, jedzenia, etc. jest bardzo interesujące, lecz również rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną można pojechać samodzielnie, ewentualnie z bliskimi, ale również z biurami podróży. Z pewnością ta druga alternatywa jest tańsza. W końcu jeżeli chcemy spędzić długi weekend w Lizbonie – np., sam dojazd to niemały koszt. Choć to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, że obie opcje mają wiele zalet.

Dla osób, które wolałyby jechać samochodem, a na dodatek nie mają wiele czasu oraz pieniędzy, polecić można poznawanie naszego kraju. Przecież chociażby Sandomierz to miejsce, w którym można bardzo miło spędzić czas. Bardzo ciekawe są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, absolutnie odradzić można pobyt w Zakopanem. Zakopane to niesamowicie popularny kurort wakacyjny, ale gdy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest oblężona przez turystów – zwłaszcza tych z Warszawy.

Teksty: