Nowości:

Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?

Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?

Być może przyroda Europy może wydawać się dla wielu nudna, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Azją, to jednakże nie można na pewno powiedzieć, iż nasze miasta są gorsze od tych miast, które są położone na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą to nie jest tak, iż np. europejskie góry są brzydsze – są różne gusta. Warto jednak zastanowić się w takim razie co tak naprawdę warto zobaczyć. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek oczywiście Polska… Fantastycznym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, lecz również chociażby Kazimierz Dolny.

Warto pojechać w polskie góry i morze. Ogólnie w naszym kraju nie brakuje ciekawych miejsc. Dla miłośników wyjazdów zagranicznych na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba otwarcie przyznać, że Praga jest bardzo ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednak starać się zostać w Pradze trochę dłużej, aby móc chłonąć atmosferę tego miasta. Jeśli w grę wchodzą trochę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem jest Czeski Krumlov. Zapewne niezbyt wielu Polaków kojarzy to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.

Na uwagę zasługują także miasta położone w Niemczech. A więc chociażby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz wielka metropolia, w końcu jest stolicą Niemiec. Jednakże w porównaniu do np. Monachium, Berlin nie wygląda wcale na bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć w rachubę niemieckie realia. Fantastycznym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – w szczególności stolica Holandii powinna podobać się młodym imprezowiczom. Takich miast i miasteczek można wymienić naprawdę dużo. To doskonały dowód na to, iż nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To w 100% pewne.